Bruno O’Ya stipendiaat on Lena Barbara Luhse
Uudis
Pöffihunt

Filminäitleja Bruno O’Ya nimelise noore talendi stipendiumi pälvib tänavu Lena Barbara Luhse.

Tuhande euro suuruse stipendiumi sai näitleja kätte tänasel Pimedate Ööde filmifestivali avatseremoonial.

30-aastane Lena Barbara Luhse lõpetas 2020. aastal lavakunstikooli ja töötab teatris Vanemuine.

Teda saab näha järgmisel aastal ekraanile jõudvates filmides, Mart Kivastiku draamas „Taevatrepp”, Triin Ruumeti draamas „Tume paradiis” ja ameeriklase Lee Roy Kunzi õudusfilmis „Veresüü”.

Luhse osaleb tänavu ka PÖFFi filmitööstusürituse Industry@Tallinn & Baltic Event talendiprogrammis „Black Nights Stars”, mille eesmärk on anda Läänemere maade noortele näitlejatele vajalikke teadmisi ja kontakte, et nad saaksid alustada rahvusvahelist filmikarjääri.

Bruno O’Ya nimeline Eesti noorte näitlejate abistamise sihtasutus tegutseb PÖFFi juures juba üheksandat aastat. Sihtasutuse eesmärk on O´Ya viimase tahte kohaselt toetada noorte näitlejate enesearendust.

69-aastaselt meie seast lahkunud Bruno O’Ya on rahvusvaheliselt tuntumaid eesti näitlejaid. Ta on mänginud ligemale 70 mängufilmis, millest kõige kuulsam on leeduka Vytautas Žalakevičiuse „Keegi ei tahtnud surra” – 1967. aastal pälvis ta selle eest NSVLi riikliku preemia. 1960ndate lõpust alates elas ja töötas O´Ya peamiselt Poolas, astudes üles ka lauljana.

Järgmisel aastal möödub Bruno O´Ya sünnist 90 aastat.